نكاتي كه اسباب كشي را آسان‌تر مي‌كند

معمولا جابجايي اسباب و لوازم خانه، كاري سخت بوده و اين كار زمان زيادي را لازم خواهد داشت. وقتي فقط تصميم به تميزكاري داريد، زماني كه مي‌خواهيد تمام خانه را تميز كنيد، زحمت زيادي خواهد داشت و اين كار چند روز طول مي‌كشد. اسباب كشي نيز يكي از كارهايي است كه علاوه بر صرف انرژي زياد، اگر موارد و نكات اين كار را رعايت نكنيد، بسيار خسته كننده و طولاني خواهد شد.
يكي از اولين كارهايي كه در زمان اسباب كشي بايد انجام شود، برنامه‌ريزي براي اين كار است. زماني كه شما از قبل براي كارهاي مختلف فكر كرديد و ترتيب انجام كارها را مشخص كرديد، در روز جابجايي مشكل زيادي نخواهيد داشت. از چند روز قبل از جابجايي، يك ليست از اسباب و اثاثيه خود تهيه كنيد و مواردي كه بايد در يك بسته‌بندي قرار بگيرند را تعيين كنيد. اگر شما از قبل برنامه ريزي كنيد، ترتيب قرار گيري اثاثيه در كاميون حمل را مي‌توانيد در نظر بگيريد و اسباب و اثاثيه سبك‌تر را در روي موارد سنگين بگذاريد.

رعايت اين موارد اسباب كشي را راحت خواهد كرد

زماني كه شما با اتوبار شميران تماس مي‌گيريد، ما تمامي كارها را براي شما انجام خواهيم داد. از مراحل اوليه بسته‌بندي تا حمل و قرار دادن لوازم در محل جديد. افراد باتجربه كارها را به بهترين نحو براي شما انجام خواهند داد. اما در صورتي كه خودتان تصميم به بسته‌بندي لوازم خانه مي‌گيريد، با رعايت چند نكته، اين كار آسان‌تر انجام خواهد شد.

نكاتي كه اسباب كشي را آسان‌تر مي‌كند

قبل از اسباب كشي كارتن و بسته‌بندي مناسب تهيه كنيد

اولين چيز در سالم رسيدن وسايل به خانه جديد، بسته‌بندي مناسب آنها خواهد بود. براي هر كدام از لوازم خانه، جعبه مناسب تهيه كنيد. لوازمي مانند مبلمان، نياز به بسته‌بندي به وسيله پلاستيك‌هاي حباب‌دار دارند. بر روي قسمت‌هاي چوبي آنها، پارچه‌هاي كلفت و يا تكه‌هايي از كارتن قرار دهيد و روي آنها را با استفاده از پلاستيك‌هاي حباب‌دار بپوشانيد. لوازم الكترونيكي مانند تلويزيون و مانيتور كامپيوتر و غيره، نياز به مراقبت بيشتري خواهند داشت و شما بايد از كارتن‌هايي استفاده كنيد كه مقاومت بيشتري دارند. علاوه بر كارتن مناسب، در اطراف اين لوازم پارچه‌هاي نرم قرار دهيد تا در زمان جابجايي آسيبي به آنها وارد نشود. ظروف شيشه‌اي را در كارتن‌هايي قرار دهيد كه داخل آنها را با خرده‌هاي كاغذ پر كرده‌ايد.

بر روي تمامي كارتن‌ها برچسب بزنيد

برچسب زدن بر روي كارتن‌ها به شما و افرادي كه آنها را حمل مي‌كنند، كمك خواهد كرد تا مواردي كه نياز به احتياط بيشتر دارند را بتوانند شناسايي كنند. در همه جهات كارتن اين كار را انجام دهيد، اين كار باعث مي‌شود تا افراد از هر سمتي كه كارتن را ببينند، متوجه محتويات داخل آن بشوند.
اين كار باعث مي‌شود به راحتي آنها را بتوانيد با توجه به محتويات داخل كارتن‌ها، بر روي هم قرار دهيد. اگر به وسيله‌اي نياز داشته باشيد، مي‌توانيد به راحتي آن را پيدا كنيد. يكي ديگر از فوايد اين كار در زمان قرار دادن كارتن‌ها در جاي جديد مشخص مي‌شود. با مشخص كردن محتويات داخل كارتن‌ها، آنها را مي‌توانيد در جاي خود قرار دهيد و نيازي به جابجايي دوباره نداشته باشيد.

از دوستان كمك بگيريد

معمولا انجام كارها به تنهايي مشكل است. با كمك گرفتن از دوستان، مي‌توانيد در زمان كمتري اسباب و اثاثيه را جمع كنيد و در كارتن قرار دهيد. البه بايد توجه داشته باشيد كه حضور افراد زياد باعث كندي كارها خواهد شد. براي بلند كردن و يا جابجا كردن لوازم سنگين كمك گرفتن از چند نفر از صدمات جلوگيري مي‌كند.
اگر به تنهايي لوازم سنگين را بلند كنيد، در مرحله اول، امكان آسيب به مهره‌هاي كمر زياد خواهد بود و اگر در حين حركت به خاطر وزن بالا، لوازم از دست شما به زمين سقوط كنند، خسارت‌هايي هم به لوازم منزل شما خواهد رسيد. با ما تماس بگيريد تا شما را براي يك بسته‌بندي مناسب راهنمايي كنيم.

نوشته شده توسط عابد | ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۸:۳۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |